Internet na PC przez telefon z systemem Android

Kiedy nie mamy dostępu do Internetu przez WiFi ani kabel, to jedynym rozwiązaniem może się okazać użycie telefonu w roli modemu. Posiadacze telefonów z Androidem musieli do niedawna stosować oprócz odpowiedniego softu również rootkita – ale już nie.

Ażeby cieszyć się Internetem przez nasz telefon potrzebujemy zrobić 3 czynności.

Krok 1. – konfiguracja telefonu

Menu -> Settings -> Applications -> Development
- zaznaczamy USB debugging

USBdebugging

Krok 2. – instalacja drivera do USB

Tutaj mamy 2 możliwości:

Trudniejsza acz bardziej uniwersalna (u mnie na LG Swift nie działająca) wiąże się z zainstalowaniem takowego sterownika produkcji Google Inc.

W tym celu instalujemy Java SDK, pozniej Android SDK. Dalej uruchamiamy SDK Menagera i instalujemy Google Usb Driver package.

sdk-usb-driver

Dalej przechodzimy do Menadżera Urządzeń, wyszukujemy nierozpoznany po podłączeniu telefonu sprzęt i uaktualniamy sterowniki wskazując na folder <sdk>\google-usb_driver.

Druga możliwość to instalacja dedykowanego sterownika (u mnie pomogło). Tutaj mamy:

Driver for LG Android Phones
Driver for Samsung Android Phones
Driver for Motorola Android Phones

Krok 3. – instalacja PDAnet

Ściągamy PDAnet z oficjalnej strony. Odłączamy nasz telefon. Uruchamiamy instalacje. Jeżeli instalowaliśmy dedykowany sterownik, to gdy się zapyta o jego uaktualnienie to odmiawiamy. Tylko, że takie pytania mogą być 2 więc trzeba odmówić przy tym dobrym. Kiedy poprosi o podłączenie telefonu to wtedy podłączamy. Instalacja się dokończy.

Na telefonie pojawi nam się nowa aplikacja, która powinna się sama uruchomić. Na kompie, jeżeli nie zmienimy opcji, to też powinna nam się sama uruchomić. Wykryje aktualne połączenie na telefonie i już.